Tuesday, April 08, 2008

OOH GAL!! U REALLY ROCK THE MODELLING!!!

She goes by the name of Teddy Kalonga,a Tanzanian gal now doing modelling in United States...U can comment for this posse ooohhh!!! gal u really impress me a lot,modelling is ya way forward...Big Up Tk

3 comments:

Anonymous said...

huyu ndo tedy mbona kawa mbaya, siyo tedy nnayemfahamu mimi, au ni nywele ndefu hazikumpendeza?

Anonymous said...

She is not doing modelling in USA!! She is just a student like other Tanzanians but she pretends to do so.....(I don't think so If she can do it.) Goodluck to her!!

LENATUS ZAKEO said...

Huyu demu siku hizi kawa na tabia mbaya sana!Mimi namjua kitambo sana tokea enzi za Gongolamboto secondari school,form one hakuwa na uniform akawa anavaa T.SHIRT ZA TLC na alikuwa anaitwa kwa a.k.a hiyo!!sasa yupo matawi ya juu hata hi!hakuna!!NO P lakini one day YEEES!!